top of page

Areál tábora v Boněticích

 

 

Rekreační areál Bonětice se v posledních letech stává stále více vyhledávaným místem pro konání akcí nejrůznějších typů – dětské letní tábory, školy v přírodě, firemní akce i soukromé oslavy. Důvodem je nejspíš jedinečná kombinace klidu v rozmanité přírodě a zároveň dokonalého zázemí.

 

Rekreační areál Bonětice se nachází v těsné blízkosti stejnojmenné vesnice (okres Tachov, cca 50 km na západ od Plzně). Areál leží uprostřed borového háje v Přírodním parku Valcha. Lemuje ho Bonětický rybník (32 ha), jehož krása vyniká zejména při západech slunce sledovaných z vyvýšené terasy s krbem. Pro romantické duše i sportovní nadšence jsou k dispozici i lodičky a šlapadla. 

 

Rozlehlý táborový komplex zahrnuje chatky pro konání dětských letních táborů o kapacitě až 220 dětí. Kompletně zrekonstruované objekty, které se v současné době pronajímají pro firemní, školní či soukromé akce, mají kapacitu 54 míst. Jsou vytápěné a ve všech se nachází vlastní sociální zařízení (WC a sprcha, někde i pračka).

 

V areálu se dále nachází kuchyň s velkou jídelnou, hřiště a ohniště s posezením. Příjemnou alternativou pro trávení letních večerů v tomto areálu je venkovní pergola s krbem, kterou lze rovněž využít i pro venkovní výuku či oslavy pod širým nebem.   

 

Milovníci koní ocení možnost jízdy na koních, které mají stáje i cvičiště pro začátečníky přímo v areálu.

 

Rekreační areál Bonětice je ideální volbou pro konání škol v přírodě. Leží uprostřed borového háje v Přírodním parku Valcha a lemuje ho Bonětický rybník, kde mají děti možnost jezdit se záchrannými vestami na lodičkách. Největším lákadlem jsou pro ně však koně, včetně dvou malých Shetlandských pony.

 

VYBAVENÍ

Areál je vybaven příjemnou společenskou místností s krbem určené k výuce (kapacita 50 osob). Velká jídelna, do které se bez problémů vejde i přes 100 lidí, může v případě Vašeho zájmu rovněž sloužit pro výukové účely, popřípadě také pro různé pohybové aktivity (diskotéky, aerobic apod.). V případě příznivého počasí můžete výuku praktikovat také ve venkovní pergole (rovněž s krbem), která navíc nabízí úžasný výhled na rybník.

 

K dispozici:

  • wi-fi připojení (zdarma v celém areálu po celou dobu Vašeho pobytu)

  • projekční plátno

  • projektor

  • ozvučení (reproduktory, mikrofon)

  • osvětlení (reflektory)

 

 

UBYTOVÁNÍ

Jsou k dispozici chatky s pokoji po 3, 4 či 6 lůžkách.

 

 

TÁBOROVÝ PROGRAM

Každý rok se tábor odehrává v duchu určitého období. Tak například máme za sebou řecké bohy, indiány, kovboje, rytíře, piráty, filmové postavy a letos jsme připravili supertéma CESTA KOLEM SVĚTA ZA 8 DNÍ. Kromě každodenní jízdy na koních čeká děti mnoho her a úkolů, které souvisejí s tématem. Kromě toho hrajeme mnoho míčových her a pořádáme spoustu soutěží. Děti bojují za svůj oddíl, učí se týmové hře a nachází si tím také spoustu kamarádů. Každý den máme jiný program a večery jsou plné diskoték a táborových ohňů, plníme populárního bobříka odvahy, jezdíme na loďkách, barvíme trička, vyrábíme svíčky, hrajeme vědomostní soutěže (Chcete být milonářem, kvízy...), hledáme táborové Superstars, volíme Miss a Missáka a každoročně pro děti vystupuje i hudební kapela. Letos v rámci cestování po světě chystají táborové kuchařky také luxusní jídelníček, kde bude každodenní menu totožné s typickým jídlem dané země!

 

PERSONÁL

Hlavním organizátorem je Dětský tábor Bonětice s.r.o. v čele s Pavlem Botkem. O děti se starají zkušení táboroví vedoucí a praktikanti, na koních učí děti jezdit  instruktoři. Kromě nich se o bezstarostné prožití prázdnin stará: programový vedoucí, zdravotnice, kuchařky, sportovní instruktoři a uklízečky

bottom of page